BIO plenky proč je používat?

Date:

V poslední době velké procento domácností dbá nejen na užitnou hodnotu výrobků, kterou kupuje, ale i na jejich vliv na životní prostředí. U plenek se opravdu vyplatí na přírodu myslet, protože po jednom dítěti zbyde na skládce obrovská kupa velmi špatně odbouratelného odpadu.

Ekologické plenky, BIO plenky, plenky vyrobené bez použití bělidel a zbytečných přídatných látek, které zatěžují nejen přírodu, ale i pokožku vašeho děťátka jsou sice dražší, ale budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro přírodu.

Někteří rodiče se snaží snížit náklady na jednorázové ekologické plenky tím, že používají raději plenky látkové. Co si ale budeme povídat neustálé praní látkových plen, sušení, žehlení, vyplýtvá spoustu elektrické energie a vody. Prací prášky, odstraňovače skvrn a aviváže zase poškozují spodní vody.

Optimální pro přírodu by bylo zaměřit se na bezplenkovou komunikační metodu. Miminka, které toto zvládnou, zatíží přírodu nejméně, ale v běžném životě, kdy má doma maminka kromě malého děťátka i starší sourozence je to spíše sci-fi.


Plánujete svatbu? Máme pro vás zajímavý tip: svatební oznámení na míru.


Fungují ekologické plenky stejně dobře jako klasické jednorázové plenky?

Nemusíte se bát, že by ekologické plenky absorbovaly hůře moč a vaše miminko by bylo tak díky lásce k přírodě v mokru. I ekologické plenky jsou navrženy tak, aby udržely pokožku dětí v suchu, ale bez použití zbytečných bělidel a chemikálií při výrobě. Zadeček miminka si bude libovat, protože oproti klasickým jednorázovým plenkám, jsou ty vyrobené z materiálů rostlinného původu měkčí a jsou také jemnější. Nedráždí ani citlivou pokožku malých ekzematiků. Těm převoněné plenky známého výrobce z TV reklamy způsobují akorát potíže.

spot_img

Related articles

Potřebujete poradit ve věcech celního odbavení? Pomůže vám FinReal Liberec

Celní problematika je velmi obsáhlá a není vůbec jednoduché se v ní vyznat. Proto je namístě mít možnost poradit...

Jak na češtinu? Jedině s PELICANEM!

Přistěhovali jste se do České republiky, ale nevíte si rady s češtinou? To je úplně pochopitelné. Pro většinou cizinců...

Offshore společnosti a daňové výhody

Pokud se zajímáte o to, jak by bylo možné při podnikání legálně ušetřit na daních a zvýšit tak...

Elektronická docházka v mateřinkách? Konečně přišla evoluce do školství

Trvalo to sice dlouho, ale evoluce se konečně prosadila také v mateřských školách, jeslích a dětských skupinách. Elektronická...