Maďaři museli zakročit proti nájezdům Slováků na levný benzin

Date:

V Maďarsku omezili množství prodeje základních pohonných hmot s regulovanou cenou na téměř sto čerpacích stanicích. Informovalo o tom ve středu internetové vydání deníku Népszava, podle něhož do Maďarska začali chodit nakupovat levný benzin a naftu ze Slovenska, a už iz Rakouska.

Na mnoha čerpacích stanicích omezili množství natankované pohonné látky na deset litrů, jinde zase může za den natankovat plnou nádrž pouze šest vozidel, píše deník.

Maďarská vláda už počítá s tím, že několik čerpacích stanic dočasně pozastaví svou činnost, na stránce Národního úřadu pro daně a cla (NAV) se totiž uplynulé pondělí odpoledne objevilo návod na žádost o přerušení prodeje pohonných hmot.

Horní hranice ceny benzinu a nafty v Maďarsku je od 15. listopadu 2021 stanovena na 480 forintů (1,33 eura) za litr. Původně byla platnost tohoto vládního nařízení určena na tři měsíce. Vláda toto nařízení však prodloužila až do poloviny května. Oznámil to minulou sobotu v Budapešti předseda maďarské vlády Viktor Orbán.

spot_img

Related articles

Wednesday nový seriál

Nový seriál Wednesday navazuje na hororový film Addamsova rodina. Hraje v něm Christina Ricci a režíruje ho Tim...

Analýza překvapila. Přestože na Valentýna zadání utrácejí stále více, svobodní jejich výdaje předběhli

Valentýn je sice známý jako svátek zamilovaných, avšak množství lidí žije bez partnera. A zatímco v tento den...

Top 5 zpráv týdne: Proč je horko na realitním trhu a padnou elektrárny?

Druhý únorový týden přinesl ve slovenské ekonomice řadu zajímavých ekonomických témat. Horko bylo hlavně v energetice, kde se...

Bytové domy s vlastní kotelnou mohou projevit zájem o zastropovanou cenu plynu do pátku do půlnoci

Správci bytových domů s vlastní kotelnou, kteří chtějí využít nabídky na sníženou zastropovanou cenu plynu od Slovenského plynárenského...