Offshore společnosti a daňové výhody

Date:

Pokud se zajímáte o to, jak by bylo možné při podnikání legálně ušetřit na daních a zvýšit tak své čisté zisky, pak jste zcela jistě již někdy zachytili pojem offshore společnosti.

Jedná se totiž o formu podnikání, díky které se můžete těšit na mnohem nižší daňové zatížení, než jaké máme v České republice. Daňové zatížení není ovšem ten jediný důvod proč jít do zahraniční offshore společnosti.

Definice offshore společnosti

Offshore společnost je taková firma, která svou skutečnou činnost vykonává mimo území, na kterém je registrováno její sídlo. Jelikož o tom, jak budete danit, rozhoduje právě sídlo firmy a nikoli území, ve kterém podnikatelskou činnost vykonáváte, sídla offshore společností nacházíme v tzv. daňových rájích.

Daňové ráje jsou území nebo státy, které registrovaným firmám či společnostem nabízí výhodnější, někdy až nulové daňové zatížení.

Smysl offshore společností je tak patrný na první pohled – cílem je těžit z výhodnějšího daňového režimu, než jaký máte ve vaší domovské zemi, a tím zvýšit své čisté zisky z podnikatelské činnosti.

Nelze však jednotně říci, o kolik se vaše zisky navýší. Různé daňové ráje totiž mívají také různá pravidla. Vše se tedy bude odvíjet od toho, v jaké zemi bude vaše offshore společnost sídlit.

V každém z daňových rájů ale bude daňové zatížení nižší, než je tomu v České republice. Některé daňové ráje vám umožní dokonce nedanit vaše příjmy vůbec. K jedněm z nejvýhodnějších patří například Seychely.

Jak založit offshore společnost?

Nejsnadnějším způsobem založení offshore společnosti je pořízení ready-made offshore firmy. Takováto společnost je již předzaložená a čeká pouze na převedení na nového vlastníka.

Je samozřejmě zcela bez jakékoli podnikatelské historie. Koupí ready-made offshore společnosti se vyhnete veškeré byrokracii spojené s jejím založením. Nebudete muset ani skládat základní kapitál. Po koupi ready-made offshore firmy tak můžete okamžitě začít podnikat.

Dalším snadným způsobem založení offshore společnosti je firma „na klíč“ přesně podle vašich potřeb a požadavků. Takovou offshore společnost vám může založit registrační agentura, která se na to specializuje a má na to odborníky. Při zakládání firmy je totiž nutné velmi citlivě určit, která jurisdikce bude pro vaše podnikání ta nejlepší.

Na oba výše zmíněné způsoby založení offshore společnosti se specializuje registrační agentura Parker & Hill, jejíž výhodami jsou spolehlivost, profesionalita a konečné ceny za založení společnosti.

Již předem tak budete vědět, na kolik vás offshore firma u této agentury vyjde. Konečné ceny se vždy individuálně liší – cenu určuje hlavně daňový ráj, ve kterém bude firma sídlit, a také složitost její struktury.

K offshore společnosti budete ale samozřejmě potřebovat také offshore bankovní účet. Ten vám zajistí diskrétnost a pomůže vám tak ochránit finance, které na něm budete mít uložené.

Takovéto účty jsou totiž vedené u offshore bank – finančních institucí, které sídlí v daňových rájích a specializují se na poskytování finančních služeb podnikatelům ze zahraničí, tedy i vám. Založení offshore bankovního účtu můžete přenechat někomu jinému stejně snadno jako samotné založení společnosti.

Výhody a nevýhody offshore společnosti

Výhody offshore společnosti jsou zřejmé na první pohled – výrazně ušetříte na daních, přičemž vlastnická struktura vaší firmy zůstane anonymní. Díky tomu přes offshore společnost a bankovní účet můžete také ochránit váš majetek. Nedílnou součástí je i minimální byrokratická zátěž, kterou na sebe přebírá Vás registrační agent.

Pokud bude vaše firma sídlit v některém z daňových rájů, které nabízí nulové daňové zatížení, pak se k ní mohou vázat také nevýhody. Takovéto firmy totiž ztrácí na domácí i mezinárodní prestiži. Je to z toho důvodu, že offshore firmy registrované na těchto územích (například Bahamy nebo Belize) nejsou nijak kontrolovány a jsou tak naprosto anonymní.

Na offshore bankovních účtech těchto firem se proto často ukrývají nelegálně vydělané peníze, na které úřady často nemají, jak přijít. Proto se může stát, že některé důvěryhodné finanční instituce odmítnou s offshore společností z těchto daňových rájů spolupracovat.

spot_img

Related articles

Potřebujete poradit ve věcech celního odbavení? Pomůže vám FinReal Liberec

Celní problematika je velmi obsáhlá a není vůbec jednoduché se v ní vyznat. Proto je namístě mít možnost poradit...

Jak na češtinu? Jedině s PELICANEM!

Přistěhovali jste se do České republiky, ale nevíte si rady s češtinou? To je úplně pochopitelné. Pro většinou cizinců...

Elektronická docházka v mateřinkách? Konečně přišla evoluce do školství

Trvalo to sice dlouho, ale evoluce se konečně prosadila také v mateřských školách, jeslích a dětských skupinách. Elektronická...

Srovnání ProtonVPN Free x HotspotShield Premium: V čem je která lepší?

Jaká VPN má lepší parametry: Proton Free VPN, nebo je lepší dát přednost Hotspot Shield Premium VPN? Důkladně...