Srovnání ProtonVPN Free x HotspotShield Premium: V čem je která lepší?

Date:

Jaká VPN má lepší parametry: Proton Free VPN, nebo je lepší dát přednost Hotspot Shield Premium VPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, sečetli body a výsledek je 6,8/10 : 7,8/10.

Zkouška rychlosti ProtonVPN Free vs HotspotShield Premium, která je vyšší?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Proton VPN Free a HotspotShield Premium.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 184 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 175 Mb/s. ProtonVPN Free tak je o 9 Mb/s rychlejší než HotspotShield Premium.

Naměřený upload Proton Free VPN jsme naměřili 137 Mb/s. Hotspot Shield Premium VPN jsme naměřili upload 84 Mb/s, v důsledku čehož je o 53 Mb/s pomalejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 33 ms. Konkurentovi HotspotShield Premium se naměřilo 46 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže Proton Free VPN je o 13 ms lepší.

Bodový součet ProtonVPN Free proti HotspotShield Premium je 8 /10 : 8/10.

Povede se Proton VPN Free přehrávat seriály z Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Proton VPN Free tuto možnost nemá. K odblokování většinou postačí spustit VPN a vybrat zemi, Hotspot Shield Premium VPN cizojazyčný Netflix odemknout zvládá.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Hotspot Shield VPN takovou schopnost nabízí. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí nabízí.

Každá správná VPN toho umí mnohem víc, nesmí chybět ochrana před vyzrazením DNS, multi-hop připojení a BitTorrent. Třeba taková Proton VPN Free má ochranu před DNS úniky a HotspotShield Premium třeba poskytuje white-listing.

V části Funkce je tak skóre 5 /10 x 10/10.

Porazí konkurenci Proton VPN Free v počtu zemí a serverů?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, ProtonVPN Free udává 23 serverů. U HotspotShield Premium se uvádí 3 200 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 3177 méně .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u HotspotShield Premium dosáhl počtu 85. Druhá z porovnávaných VPN má 3, o 82 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Proton Free VPN zvládne 1. HotspotShield Premium v jeden moment připojí 5 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlevnější VPN.

Jak platformy nabízí Proton Free VPN a jaké zvládá HotspotShield Premium?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, ProtonVPN Free má v nabídce systém Android a zabezpečí přístroje na systému iOS. Druhá VPN HotSpotShield Premium VPN operační systém iPhone iOS zvládá, přístroje s Androidem standardně dokáže zabezpečit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, Proton Free VPN má kořeny ve Švýcarsku. Provozovatel druhé VPN má kořeny v USA.

Aplikace Proton VPN Free není k dispozici v češtině, HotspotShield Premium česky taky lokalizována není.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla ProtonVPN Free skóre 3/10, HotSpotShield Premium VPN získala hodnocení 10/10.

Cena předplatného Proton Free VPN x Hotspot Shield Premium VPN

Hotspot Shield VPN lze objednat již za 204 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít zdarma. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 10/10 pro první a 1 /10 pro druhou VPN.

spot_img

Related articles

Potřebujete poradit ve věcech celního odbavení? Pomůže vám FinReal Liberec

Celní problematika je velmi obsáhlá a není vůbec jednoduché se v ní vyznat. Proto je namístě mít možnost poradit...

Jak na češtinu? Jedině s PELICANEM!

Přistěhovali jste se do České republiky, ale nevíte si rady s češtinou? To je úplně pochopitelné. Pro většinou cizinců...

Offshore společnosti a daňové výhody

Pokud se zajímáte o to, jak by bylo možné při podnikání legálně ušetřit na daních a zvýšit tak...

Elektronická docházka v mateřinkách? Konečně přišla evoluce do školství

Trvalo to sice dlouho, ale evoluce se konečně prosadila také v mateřských školách, jeslích a dětských skupinách. Elektronická...