Bytové domy s vlastní kotelnou mohou projevit zájem o zastropovanou cenu plynu do pátku do půlnoci

Date:

Správci bytových domů s vlastní kotelnou, kteří chtějí využít nabídky na sníženou zastropovanou cenu plynu od Slovenského plynárenského průmyslu (SPP), tak mohou učinit do pátku 18. února do půlnoci.

Bratislava, Slovakia, dům, byt, domy, byty, nájem, bydlení,
Jak informovalo ministerstvo hospodářství, tato nabídka platí pro bytové kotelny, které mají spotřebu více než 100 megawatthodin plynu ročně. Nenakupují tedy plyn za cenu regulovanou Úřadem pro regulaci síťových odvětví, ale tuto komoditu nakupují za tržní ceny.

Zmíněné bytové domy mohou od 1. března získat od Slovenského plynárenského průmyslu (SPP) plyn za necelých 80 eur za megawatthodinu. Musí však podepsat se státním SZP smlouvu o dodávce plynu na dva roky. Pokud se správci rozhodnou podepsat smlouvu se SZP na tři roky, dostanou cenu 70 eur za megawatthodinu. Pokud si vyberou možnost podepsat jen roční smlouvu, získají cenu 90 eur za megawatthodinu. Jedná se o koncovou cenu, včetně distribučních poplatků a DPH. Zaregistrované subjekty bude následně SZP kontaktovat.

„Tato nabídka bytovým domům s vlastní kotelnou umožní snížit náklady na výrobu tepla a zabránit extrémnímu zdražování. Rozhodli jsme se nabídnout bytovým domům s vlastní kotelnou zastropovanou cenu plynu, protože zvýšené náklady za energie nesnášejí správci bytů, kteří zanedbali nákup levnějšího plynu, ale samotné domácnosti,“ konstatovalo ministerstvo hospodářství.

spot_img

Related articles

Wednesday nový seriál

Nový seriál Wednesday navazuje na hororový film Addamsova rodina. Hraje v něm Christina Ricci a režíruje ho Tim...

Analýza překvapila. Přestože na Valentýna zadání utrácejí stále více, svobodní jejich výdaje předběhli

Valentýn je sice známý jako svátek zamilovaných, avšak množství lidí žije bez partnera. A zatímco v tento den...

Top 5 zpráv týdne: Proč je horko na realitním trhu a padnou elektrárny?

Druhý únorový týden přinesl ve slovenské ekonomice řadu zajímavých ekonomických témat. Horko bylo hlavně v energetice, kde se...

Důchodci se mohou těšit na dobré zprávy. V roce 2023 jim poroste penze, kvůli inflaci

Sociální dávky i důchody jsou chráněny proti zvyšování cenové hladiny. Ovšem ne v aktuálním čase. Pro výpočet valorizace...