Počet obětí prudkých dešťů ve státě Rio de Janeiro stoupl na 117

Date:

Na nejméně 117 mrtvých se zvýšil počet obětí ničivých záplav a sesuvů půdy, které v brazilském státě Rio de Janeiro vyvolaly vydatné deště. Podle místní policie je dalších 116 lidí stále pohřešovaných. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP s odvoláním na místní představitele.

Buldozer odklízí bláto z ulice po prudkých deštích, které způsobily sesuvy půdy v brazilském městě Petrópolis 17. února 2022.
Guvernér státu Rio de Janeiro Cláudio Castro na tiskové konferenci uvedl, že do středečního večera místního času se podařilo zachránit 24 lidí. Podle agentury DPA je mezi oběťmi i nejméně 13 nezletilých.

Prudké deště postihly v úterý město Petrópolis a okolní horskou oblast, která leží přibližně 70 kilometrů severovýchodně od města Rio de Janeiro.

Plný rozsah škod byl patrný až ve středu na svítání, kdy brazilská média popsala Petrópolis jako „město zaplavené bahnem“. Sesuvy půdy podle médií odnesly auta a zablokovaly ulice. Do záchranné akce byly zapojeny desítky hasičů, přičemž se jí zúčastnili i místní obyvatelé, kteří se snažili pomoci.

Sesuvy půdy poškodily nejméně 80 budov, přičemž přes 370 lidí muselo opustit své domovy.

Státní hasičský sbor uvedl, že v úterý napršelo za tři hodiny 25,8 centimetru srážek – téměř tolik jako za předchozích 30 dní dohromady. Guvernér Castro řekl, že šlo o nejsilnější deště v oblasti od roku 1932.

Hornatou oblast státu Rio de Janeiro nezasáhly takové ničivé bouře poprvé. V oblasti Petrópolisu a okolních měst Nova Friburgo a Teresópolis zaznamenaly srážky podobné intenzity iv lednu 2011. Při záplavách a sesuvech půdy tam tehdy zahynulo více než 900 lidí.

spot_img

Related articles

Záleží, v kolik hodin si zažádám o půjčku?

V dnešní době může být žádost o půjčku velice rychlou záležitostí. Bankovní i nebankovní společnosti prezentují své produkty jako...

Zdá se, že Moskva lže. U hranic s Ukrajinou přibývají ruské jednotky

Satelitní záběry, které zveřejnila soukromá americká společnost Maxar Technologies, zachycují rozmístění nových ruských jednotek na různých místech poblíž...

Trussová Číně: Zatlačte na Rusko, aby se stáhlo od Ukrajiny

Britská ministryně zahraničí Liz Trussová ve čtvrtek vyzvala Čínu, aby v nejnovější krizi vyvinula tlak na Rusko, ať...

Izraelec vypěstoval nejtěžší jahodu na světě

Izraelský farmář Chahi Ariel vypěstoval nejtěžší jahodu na světě, potvrdila Guinnessova kniha rekordů. Izraelský pěstitel Čahi Ariel drží v...